! Blogu olmayanlar ! ANONİM kısmını işaretleyip yorumunuzu yazabilirsiniz.

13 Şubat 2014 Perşembe

güzel bir akşamın ardından...

dostlar ayrı..dostlarla içilen kahveler ayrı..paylaşımlar benzersiz...ve ille de kitaplardan konuşmak..
sevgili arkadaşım B.Hanım ın evindeydik dün akşam..güzelliğiyle, maharetiyle, inceliğiyle bizi çok iyi ağırladı..Maraşlı olması sebebiyle yemekleri oldukça lezzetli..bize ev pizzası yapıp midemizi kendine minnettar bıraktı..ardından tabi ki kahve ile akşamı daha güzel hale getirdik..
ince zevkle döşenmiş evinden bir kaç ayrıntı..
B.Hanım' a teşekkürlerimi sunuyorum bir kez daha...

vee..hüzünlüyüm...Siret-i Meryem..şiir gibi..deniz kıyısında ılgıt ılgıt esen hafif bir esinti ve kahve kokusu gibi...hülyalara dala dala okuyup sineme basıyorum Meryem' i...

"Meryem ve kaderi bağlamında söylenebilecek anahtar kelime ise onun ' adanmış' lığıdır. Meryem adaktır. Adak aslında vacip olmayan bir şeyi insanın kendi iradesiyle üstüne alma girişimidir.
Hanne' nin Meryem' in kaderi ile ilgili olarak sarf ettiği ikinci anahtar kelime ise, 'hür' olma vurgusudur. Hür kelimesi, Meryem' in hayatı boyunca dünyevi ve nefsani her şeyden hür olması ile çok yakından ilintilidir. Bağlardan çözülerek, ancak azat edilmiş bir kölenin duyabileceği özgürlük hissiyle söylenmiş 'muharrar' kelimesi, mastarı olan ' tahrir' ile düşünüldüğünde, kitap yazma anlamlarını çağrıştırır.
MERYEM ANNESİNDEN ÇIKMIŞ BİR KİTAP, BİR YAZI GİBİDİR..."

4 yorum:

 1. Siret i Meryem i okumak sart oldu.selam sevgi ve dua ile

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok mutlu oldum...okuyalım..yüreklerimize kazıyalım hanım sultanlarımızı...vesselam...

   Sil
 2. Zaman ve mekan cok güzel tabi yazılarında. Sen hep yaz biz de hep okuyalım insallah canım Selam ile Z.hanım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. içten tebessümün yarenim oluyor sükutta..sen susarken de güzelsin söylerken de..ille de söylediğin zaman...nelere dalıyorum bir bilsen..selamın başımın üstünde...

   Sil

Blogu olmayanlar..!
ANONİM kısmını işaretleyip yorumunuzu yazabilirsiniz