! Blogu olmayanlar ! ANONİM kısmını işaretleyip yorumunuzu yazabilirsiniz.

3 Eylül 2015 Perşembe

hayatı güzelleştirebilmek için bir çok yol var..siz hangisini tercih ediyorsunuz?


küçüklüğüm istanbul' da geçti..lise son sınıfa kadar yerleşik bir evimiz oldu istanbul' da ama gurbetten gel git derken..ben çok bağlanmadım istanbul' a..öyle aşırı hayranlığım da olmadı..ama deniz havası ve en yakınlarım olduğu için özlediğim oldu..geçen hafta sonu düğün vesilesiyle yine kokusunu almak nasip oldu..eskiyi yad ettik..küçük beyimiz artık kreşe yazıldı..bakıcı ve anane sonrası kreş onun için daha verimli olacak..hem yaşıtları arasında olacak hem uyarıcılar fazla..inşallah hepimiz için hayırlı olur..ara ara annenin iş yerine gelip koltuğunu kapmalar devam ediyor..  


evi daha kullanışlı olacak ve daha az iş çıkaracak hale getirmeye çalışıyorum..küçük odayı da sadece kıyafet odası yaptım, kıyafet dolapları, şifonyerler, ütü masası ve çamaşırlıklar burada..pratik olarak hemen eşyalar yerlerine yerleşecek inşallah..bir saat tasarruf oldu bile..bir odayı çocukların uyku ve oyun odası haline getirdik, en görünmeyen yerdeki oda ve toplanmasa da göze batmayacak ve bir saat tasarruf da buradan..bir odamız da çalışma odası olarak düzenlenecek (orayı en sona bıraktım) kırtasiye ürünleri sepetler halinde dizilecek, her şey pratik kullanım haline bürünecek..bu sene iki çocukla evden çıkacağım için akşam eve geldiğimde iş yapmak istemiyorum..sadece yemek, çocuklarla ilgilenme ve doya doya okuma için bu yorgunluğu şimdi çekmek istedim..sonuç beni memnun etti :)


merhamet devrimi güzel gidiyor..şuan alperen manisalıgil ' in yazılarını okuyorum..verimli olduğu kanısındayım..

ve yılın ev sevdiğim güz dönemi geldi...havalar serinliyor, günler kısalıyor yavaş yavaş eve dönüş başlıyor..evde daha çok vakit geçirmek de daha verimli olmak demek, ürün ortaya koymak demek..inşallah bu sene çocukların da içinde aktif olduğu planlarım var..Rabbim nasip ederse özellikle oğullarımın dini eğitimleri üzerine düşmeye niyetlendim..

kırtasiye ürünleri meydanlarda görünmeye başladıkça beni de aldı bir heyecan..aldıklarımın büyük kısmını hediye etsem de kendime ayırdıklarım da evde enerji takviyesi oluyor bana..

okul dönemine başlarken yakın öğretmen arkadaşlarıma ve yeğenlerime paket hazırlamaya gayret ediyorum..bu sene eylül ayının sonuna kadar vaktim var..siftahı sevgili Ö.Hanım la yaptım..müdürümüzün eşi..anaokulu öğretmeni..heybemdeki huzur ile gerçekleştirdiğimiz mutluluk potası etkinliği kapsamında sevgili huzurum ile eşleştik..pembe ve mavi kombini derlemeye çalıştım..en dış paketi ise bu sene favorim olan hediye paketi ile kapladım..
hem sünneti uygulama sevinci yaşıyoruz hem de evlatlara hediyeleşmenin hayatın temeline yerleşmesi gerekliliğini  öğretmeye çalışıyoruz..ben çocuklarla birlikte hazırlıyorum paketleri..gayret bizden sonuç Allah' dan..hayatı güzelleştirebilmek için bir çok yol var..siz hangisini tercih ediyorsunuz..

2 yorum:

  1. Canim arkadasim hayata bakisin beni bir kez daha etkiledi..evet herseyi biz seciyoruz..ilk adim pozitif olmak ve guzel dusunmekle basliyr..bunu ck guzel basariyrsun.tebrik ediyrm seni.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. canımsın..sessizce bekleyen yüreğim..yorumunu alınca vicdanım sızladı ve geçtiğimiz sene seni ihmal ettiğimi farkettim..yoğunluk bahane değil..her zaman bana destek oldun..inşallah en kısa sürede telafi edeceğim geçen zamanı..seni yüreğimde sıcacık sarmaladığımı hiç unutma inşallah..

      Sil

Blogu olmayanlar..!
ANONİM kısmını işaretleyip yorumunuzu yazabilirsiniz