! Blogu olmayanlar ! ANONİM kısmını işaretleyip yorumunuzu yazabilirsiniz.

10 Ocak 2016 Pazar

benim yolum.. (kadınların yolu)..kadındık; bir miktar yükü ağır, biraz hüzünlü, bir o kadar da azimli..hele de devrin imtihanı: "iş kadını" sıfatıyla hemhal olurken..her gün çoğalan duygusal kirliliğe inat yeni arayışların peşinde, yeni fikirleri hayatına uygulamaya çalışan şaşkın bir yenilikçiydik aslında..
kendi arayışlarım arasında bir blogda karşıma çıkan bu kitabı hemen alınacak kitap listeme ekledim..bir çırpıda bitirdiğim ama sindirme süreci hala devam eden, okurken enerji dalgalanmalarını yazarla birlikte hissettiğim, hayatımda bir kaç noktada dönüm noktası olan, anlatımı güçlü bu kitabı hayata geçiren kadını tanımasam da ruhen onunla tanıştığımı varsayıyorum..maşallah..
kadın olarak hepimizin en az bir noktada istifade edeceğimiz ve günümüze çok gerekli olan terapi sürecini-psikodramanın içeriğini anlatan-hissettiren bu kitabı herkese tavsiye ediyorum..


" bana öyle geliyor ki bu kitap; bir insanın modern şehir hayatının dayattığı kontrolcülükten kurtularak aşka inanabileceğinin, Allah'ın evreni yönetişindeki mükemmelliğe iman edebileceğinin, kendini keşfedip yaradılış mucizesine akıl erdirdikçe daha üretken ve samimi bir hayat yaşayabileceğinin ispatı ve ilhamıdır.."

"anladım ki hayatımızı dolduran şeyler hep anne babamızdan aldığımız davranış miraslarıydı..ya annemiz oluyorduk ya babamız..en çok da nefret ettiğimize benziyorduk belki de..bu nefret kendimizden nefret etmeye dönüşüyordu çoğu zaman.. biz ondan nefret ettiğimizi düşünürken aslından nefret ettiğimiz tek kişi kendimizdik..ne çocuklarımız ne anne babamız ne de bir başkası..tek kişi vardı nefret edip kavga ettiğimiz: kendimiz.."

"dolabımın içi kafamın içi gibiydi, ben düzeldikçe o da düzeliyordu.."

" anlıyordum ki bir çocuk annesinin aynısıydı, annesinde ne varsa çocuk da onu taşıyordu ve ben ona taşımaması gereken yükler yüklemiştim; tıpkı annemin bana yaptığı gibi.."

"suçluluk hissettiğimiz bir şeyin ardında büyük bir öfke, öfke hissettiğimiz şeyin ardında suçluluk vardır.."

"psikodramanın ilginç bir yöntemidir bu..rolüne geçtiğiniz kişi olursunuz o an, eğer kendinizi gerçekten serbest bırakırsanız tüm verileri alt beyniniz alır ve üst beyninize aktarır.."

.......

inşallah faydalı olur hepimiz için..devamını okumayı size bırakıyorum dostlar..vesselam..

2 yorum:

  1. Kitabın yazarı olarak değerlendirmeniz için teşekkürü borç bilirim. Umarım tanışmak nasip olur.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yorumunuzu okuduğumda heyecanlandım..sevindim..ben teşekkür ederim bana bu değeri verdiğiniz için..etkileşimlerimizin ve üretimlerimizin devamlı olması duasıyla vesselam...

      Sil

Blogu olmayanlar..!
ANONİM kısmını işaretleyip yorumunuzu yazabilirsiniz